Przejdź do stopki

Turniej Szachowy o "Puchar Sołtysa Sołectwa Ładna"

Turniej Szachowy o

Treść

W sobotę 17 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej odbył się pierwszy sołecki turniej szachowy „O Puchar Sołtysa Sołectwa Ładna ”. Turniej rozpoczął się o godz. 9:00 uroczystym otwarciem przez sołtysa Ładnej Stanisława Barnasia oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ładnej Panią Marię Łakomą. Rywalizacja toczyła się w systemie szwajcarskim w tempie P-10 na dystansie 9 rund. Do rywalizacji przystąpiło 33 zawodników z terenu gminy Skrzyszów, pobliskich miejscowości, południowej Małopolski oraz Podkarpacia. Wśród uczestników znaleźli się doświadczeni zawodnicy oraz młodzi zawodnicy z terenu gminy Skrzyszów. Rywalizacja o miejsca na podium była bardzo zawzięta, a walka o ostateczny układ miejsc w czołówce trwała do ostatniej partii turnieju. W klasyfikacji OPEN zwyciężył Ariel Pasionek 8.5 pkt (LKS Mechanizator Ustrzyki Dolne), drugie miejsce zajął Stanisław Kilian 7 pkt (Klub Szachowy Kana Tarnów), trzecie miejsce wywalczył Jerzy Sowiński 7 pkt (Klub Szachowy Kana Tarnów). Najstarszym zawodnikiem turnieju został Leszek Dworak (6.5 pkt), a najmłodszym ośmioletni Szymon Boruch (3pkt). Ponadto przyznano nagrody w następujących kategoriach:

Najlepszy mieszkaniec sołectwa Ładna: Rafał Stańczyk

Najlepszy zawodnik z terenu gminy Skrzyszów: Bartosz Kolawa

Najlepszy Junior Młodszy z terenu gminy Skrzyszów: Cyprian Kusek

Najlepszy Junior Starszy z terenu gminy Skrzyszów: Stanisław Furmański

Zawodnicy podczas przerw pomiędzy rundami smakowali przekąsek przygotowanych przez Pana Sołtysa Stanisława Barnasia, Panią Marię Łakoma Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej oraz pracowników Szkoły Podstawowej.

Szachowe zmagania w Ładnej zapoczątkowały cykl turniejów sołeckich na terenie gminy Skrzyszów. Ze wszystkich sołeckich turniejów prowadzona będzie klasyfikacja generalna.